REPORTÁŽ: Koncert Eminent Vocal

19.08.2007

  Třetí srpnovou neděli tohoto roku se mohli občané našeho městečka konečně naplno seznámit s pěveckým souborem EMINENT VOCAL – amatérským seskupením jedenácti pěveckých nadšenců. Ke svému prvnímu veřejnému koncertu se sešli v parku (na starém hřbitově). Repertoár, který předvedli, sestával z 18 skladeb – od umně zpracované lidové písničky, přes vážnější kusy známých skladatelů až po upravené skladby z populární hudby.

  Nové újezdské hudební těleso měli občané možnost vidět a slyšet už v květnu tohoto roku, kdy se poprvé představili místní veřejnosti u příležitosti oslavy Svátku matek, kde zazpívali tři skladby. Tehdy je také podrobně představil starosta města dr. Jan Hradil. Tentokrát jim byl svěřen celý program promenádního koncertu. Vystoupení opět uvedl krátkým slovem pan starosta. Přivítal také posilu újezdského souboru, kterou bylo několik pánů v nejlepších letech z boskovického souboru Janáček. Janáček a Eminent kromě podobného repertoáru mají ještě jeden velice podstatný společný rys – vedoucí souboru Mgr. Markétu Markelovou. Je vedoucí souboru újezdského i boskovického.

Možná si někteří z Vás vzpomenou na pozvánku z říjnového vydání újezdského Zpravodaje roku 2006. V pozvánce právě Mgr.Markelová vyzývala všechny lidi, kteří rádi zpívají, aby se dostavili na první setkání pěveckého souboru, který zde hodlala založit. Jak sama na nedělním koncertu řekla, dostavili se tehdy tři nadšenci, z toho jeden odpadl po první zkoušce. Během příštích týdnů se počet členů souboru rozrostl na šest a v šesti si také poprvé zazpívali na vánočním vystoupení Janáčka v Boskovicích. V novém roce přibývali další členové až dodnes, kdy i se sbormistryní čítá sbor 11 členů.

  Řady dřevěných laviček k sezení byli toho nedělního odpoledne hustě obsazené. Mnoho lidí přišlo po začátku koncertu, protože šli prostě okolo a líbivé tóny je zlákaly. Nakonec se na koncertě sešlo více než 80 posluchačů, což členy souboru i sbormistryni příjemně překvapilo. I obecenstvo bylo příjemně překvapené. Lze říci, že pravděpodobně nikdo nečekal, že se za několik málo měsíců může troška pěveckých nadšenců dopracovat k tak kvalitnímu vystoupení.

  No, šanci máte vlastně všichni. Sbor by potřeboval ještě posílit některé hlasy, a to je příležitost pro Vás ostatní, kteří i také rádi zazpíváte – nejen hlasem, ale i srdcem. Jak řekla sympatická sbormistryně: noty znát nemusíte, stačí sluch a srdce. A zkoušky jsou každý čtvrtek v 19.00 hodin v klubovně v parku u koupaliště.

Ještě malá fotografická příloha:

 

Podnabídka

SOS-ska – chraňtě sebe i své okolí !

Jihomoravský kraj pro Vás připravil nový způsob informování v krizových situacích pomocí moderního komunikačního kanálu – pomocí SMS zpráv na váš mobilní telefon.... více se dočtete zde