REPORTÁŽ: Koncert mistra Václava Hudečka

19.04.2008
...

Starosta města dohodl s mistrem Václavem Hudečkem koncert, který proběhl v kostele sv. Petra a Pavla v Újezdě u Brna - v sobotu 19. dubna 2008 v 18:00 hodin.

Musíme konstatovat, že účast i vlastní koncert přesáhl míru očekávání. Osobní přístup mistra ještě dokreslil atmostféru.

Před koncem koncertu starosta přivedl manželku mistra Evu Hudečkovou, která je nejeno známou herečkou, ale i autorkou mnoha knih.
Nejde nezmínit také místního pana faráře Th.Mgr. Miroslava Kabrdy, který svým přístupem a laskavostí umožňuje koncerty v kostele sv. Petra a Pavla. Za toto mu starosta osobně také poděkoval.

Kdo je Václav Hudeček?

  • český houslista, narodil se 7. 6. 1952, od roku 1977 sólista Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK. Vyniká zvláště jako interpret houslových koncertů s orchestrem (A. Dvořák, P. I. Čajkovskij, F. Mendelssohn-Bartholdy, J. Sibelius, W. A. Mozart).
    Hudečkovo sympatické vystupování a zejména styl jeho hry spojující technickou suverenitu s vervně tvořeným a emocionálně bohatým tónem a s radostí, kterou dovede nezaměnitelným způsobem přenášet do publika okouzluje obecenstvo bez rozdílu věku. Jeho nahrávka Vivaldiho Le Quattro Stagioni s dirigentem Pavlem Koganem je od roku 1992 stále nejúspěšnější produkcí v České republice a interpret za ni obdržel zlatou a v roce 1997 platinovou desku. Rovněž za další svoje nahrávky obdržel interpret zlaté desky.


Starosta města děkuje místnímu faráři.


Mistr Václav Hudeček


Starosta s paní Evou Hudečkovou.

Podnabídka

SOS-ska – chraňtě sebe i své okolí !

Jihomoravský kraj pro Vás připravil nový způsob informování v krizových situacích pomocí moderního komunikačního kanálu – pomocí SMS zpráv na váš mobilní telefon.... více se dočtete zde